Sukces w konkursie – „Książka mówi”

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie pięknego czytania „Książka mówi”.

To konkurs rozwijający czytelnictwo poprzez poznanie i upowszechnianie dokonań artystycznych Marii Konopnickiej i Józefa Mackiewicza.

Wydarzenie  to  było szczególną okazją do przedstawienia utworów wybitnych polskich pisarzy, patronów literackich roku 2022 w interpretacji młodych czytelników.

Organizatorem Konkursu był Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu, przy współpracy regionalnych oddziałów Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego.

Marek Sysio i Bartłomiej Rogoziński reprezentujący naszą szkołę zostali laureatami etapu rejonowego. Prezentowali fragmenty utworów M. Konopnickiej i Józefa Mackiewicza. W siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Łodzi z rąk Jury odebrali nagrody – książki i bony na zakupy w EMPIK.

1 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury „Stary Młyn” w Zgierzu odbył się wojewódzki i jednocześnie finałowy etap Konkursu Pięknego Czytania „Książka Mówi”. Wzięło w nim udział 30 laureatów. Poziom wykonania utworów był bardzo wysoki. Uczestnicy prezentowali przygotowane przez siebie utwory oraz losowo wybrane podczas występu wiersze lub fragmenty prozy. Nasi przedstawiciele- choć nie zdobyli nagród – zaprezentowali się znakomicie, a przy tym wykazali odpornością na stres podczas wystąpienia przed liczną publicznością w Sali kinowej.  Zadbali nie tylko o poprawność czytania, ale także o kostiumy dobrane do tematyki utworów.  Chłopcy – jesteśmy z Was dumni!

W przygotowaniach do konkursu pomagały chłopcom panie: Małgorzata Solecka i Anna Matyśkiewicz-Kozieł