Zakopane 2024

W dniach 21-25 maja 21 uczniów klasy 2TMT pod opieką p. Doroty Klimczak, p. Edyty Wieteski i p. Jarosława Jasiaka przebywała w Zakopanem, na integracyjnej wycieczce klasowej. Pierwszego dnia gościliśmy w Papugarni „Egzotyczna”, gdzie mieliśmy okazję przebywać z papugami i je karmić.

Następnie odwiedziliśmy sławne Krupówki, gdzie na szczęście tłumów nie było, nie licząc wycieczek szkolnych.

Drugiego dnia z przewodnikiem Michałem przeszliśmy Dolinę Strążyską, pod wodospad Siklawica, zdobyliśmy Sarnią Skałę i Doliną Białego wróciliśmy zmoknięci do schroniska, bo pogoda niestety nie dopisała. Piękne widoki na Sarniej Skale zasłoniły deszczowe chmury.

Po szybkiej zmianie garderoby, odwiedziliśmy pobliską pizzerię, by nadrobić spalone kalorie.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy wjazdem na Gubałówkę, następnie spacerkiem obok Równi Krupowej przeszliśmy do Muzeum Oscypka. Tam dowiedzieliśmy się, jak wyrabia się oscypki i dlaczego są one produktem VIP. Już wiemy, co to są gołki i redykołki, bundz i bryndza. Mieliśmy okazję również spróbować sera przygotowanego przez bacę Stanisława podczas warsztatów. Prosto z muzeum udaliśmy się na Termy Zakopiańskie, gdzie miło spędziliśmy czas relaksując się w ciepłych, termalnych basenach. Na zakończenie wycieczki rozpaliliśmy grilla i dzięki Andrzejowi zjedliśmy pyszne kiełbaski.